Better than be alone...

9. ledna 2014 v 16:49 | Sungji |  -> FF na přání <-
Název: Better than be alone (Lepší než být sám)
Pairing: Larry (Louis/Harry), Niam (Niall/Liam), Nouis (Niall/Louis)
Díl: 1/1
Věnováno: ♥sweety♥
Pozn.: Omlouvám se, že to tak dlouho trvalo, včera jsem se nemohla přihlásit, takže je to tu až dnes. Doufám, že se ti to bude líbit :)


Byl slunečný letní den, když jsme se já, můj manžel a ještě jeden pár vydali na plavbu lodí. Plánovali jsme tenhle výlet už hodně dlouho, ale teprve až teď se nám podařilo ho zrealizovat. Už pár let jsem nikde nebyl s přáteli, protože svatba a naše malá dcerka nás stála hodně času. Navíc dejte přednost popíjení po boku dalšího gay páru, před roztomilou malou holčičkou. Dobře šlo jen o to, že jsem si nedokázal představit, jak by to beze mě pár dní zvládla, i když by byla u mých nebo Harryho rodičů. Ale což o to. Momentálně už byla skoro ve věku, kdy by se o sebe uměla sama postarat. A tak jsme konečně měli s Harrym bezstarostný výlet. Nebo alespoň tohle jsem si ze začátku myslel.

Vše bylo sbaleno a nás už jen čekala cesta do přístavu. Tam jsme se setkali s Liamem a Niallem. Byli tak nádherný pár. Liam byl tmavovlasý a vysoký, zatím co Niall byl jeho pravý opak. Malinký blonďáček s modrýma očima. Dokonale se doplňovali, ale přece jen jsem byl toho názoru, že Harry je ten nejkrásnější gay, kterého jsem kdy viděl.

Přivítal jsem se s nimi objetím a poté jsme nastoupili na loď. Všude okolo vládla úžasně klidná atmosféra a šum moře ji ještě zpříjemňoval. Posadili jsme se ke stolu, který byl uprostřed. Stály na něm dvě rudé svíčky a Harry je se sladkým úsměvem na tváři zapálil. Nakonec jsme si nandali jídlo na talíře a připili si červeným vínem. Byl jsem opravdu šťastný, že jsem tam mohl být zrovna s nimi. Mým manželem a nejlepšími kamarády.

"Tak co Nialle, jak vám to spolu klape?" optal se Harry a usrkl si vína. Niall spolkl sousto, které právě žvýkal, aby mohl odpovědět.
"Nikdy jsem nebyl šťastnější." Usmál se a propletl si prsty s jeho přítelem. Nebyli spolu tak dlouho jako já s Harrym, ale už to byl taky nějaký ten pátek.
"To jsem rád a co plánujete do budoucna?" oplatil jsem Niallovi úsměv. Niall se na Liama smutně podíval, ale pak se hned usmál a dělal jako by nic.
"No zatím ještě nejsme rozhodnutí. Asi to necháme náhodě." Řekl a dál se věnoval jídlu. Liam si povzdychl.
"Co se stalo?" zeptal jsem se. Nechtěl jsem se do toho plést,ale bylo vidět, že je to oba velmi trápí.
"Probírali jsme to a Niall chtěl, abych si ho vzal. Ale příjde mi to příliš brzo a tak se kvůli tomu pořád hádáme." Vysvětlil Liam. Niallovi vhrkly do očí slzy. Ale naštěstí je potlačil.
V tom Liam vstal a s tichým "omluvte mě", odešel.
"Co mu je?" zeptal se nechápavě Harry. Niall pokrčil rameny.
"Je takový už pár týdnů. Mám strach, jestli nemá někoho jiného." Posmutněl ještě víc.
"To určitě ne. Liam takový není, vždyť ho známe." Usmál jsem se a rozhodl se, že si s ním zajdu promluvit.

Pořád jsem byl pevně rozhodnutý, že se do toho nemám co plést, ale nezbývalo mi nic jiného a tak všechny slušné mravy šly stranou.
Liama jsem našel dole v kajutě. Kupodivu se ale koukal na televizi a nijak to neřešil.
"Co tu děláš? Tvůj přítel je nahoře a málem brečí. Nemůžeš se tady dívat na telku." Rozzlobeně jsem se na něj podíval.
"Je mi jedno, co dělá. Je mi ukradený. Jako tenhle výlet. Všechno stojí za prd." Říkal to opravdu bez zájmu. Přisedl jsem si k němu na postel a pohladil ho po zádech.
"Vše bude dobré, jen tomu musíš dát šanci a trochu se zasnažit. Víš, že by pro tebe Niall udělal první poslední a ty se k němu zachováš takhle?" už jsem nevěděl, jak jinak ho donutit, aby se nad sebou zamyslel.
"Lou musím ti něco říct." Podíval se mi do očí.
"Povídej." Pousmál jsem se a vyčkával, co mi řekne.
"Jsem zamilovaný do někoho jiného." Vydal ze sebe. Vykulil jsem na něj oči.
"Proč jsi mu to neřekl? Vždyť se kvůli tobě trápí!" vyjel jsem po něm, i když jsem to asi přehnal.
"Já vím, ale jakmile ti řeknu, kdo to je, pochopíš." Říkal to s naprostým klidem, až jsem dostal strach, že to bude Harry. A sám se sebou jsem se vsadil, že pokud řekne jeho jméno, na místě ho rozsekám na kousky.
"Lou, vím, že se to teď nehodí, ale musíš to vědět. Omlouvám se, ale nedokázal jsem to nijak ovlivnit. Cítím to tak od té doby, co jsme byli na chatě a stala se ta menší nehoda. Nechtěl jsem se do tebe zamilovat, protože jsem věděl, jak to Niallovi ublíží, ale stalo se a nelze to vrátit a ani potlačit. Promiň mi to." Liamovi stekla první slza po tváři. Setřel jsem ji a v tom mě Liam políbil. A aby toho nebylo málo, ve dveřích se objevil Harry. Odtrhl jsem se od něj a měl takovou chuť mu jednu natáhnout, ale Harry tuhle atmosféru přerušil. S rychlým vyběhnutím schodů zmizel a já věděl, že je zle. Chtěl jsem se zvednout a utíkat za svým manželem, ale Liam mě zadržel.
"Nech mě, už tak jsi to celé pokazil." Vykřikl jsem na něj. Liam na mě smutně pohlédl, až mi ho bylo líto.
"Řekni, že mě nemiluješ a nechám tě jít." Zašeptal. Nechápavě jsem se na něj podíval.
"Zbláznil jsi se? Mám manžela a dceru. Myslíš, že kdybych tě miloval, měl bych tohle všechno? A myslíš, že to teď kvůli tobě zahodím? Navíc máš nahoře přítele. Ten tě miluje, tak proč tohle děláš?" poté jsem se konečně zvedl a odešel hledat Harryho. Když jsem ale vystoupil po schodech nahoru, nikde nikdo nebyl. V tom jsem uslyšel volání.

"Harry! No tak Harry!" křičel Niall. Utíkal jsem za hlasem a poté spatřil něco, co jsem mohl považovat za noční můru. Harry ležel celý mokrý na podlaze a nedýchal. Niall u něj klečel a snažil se jej přimět k životu, ale Harry nereagoval.
"To ne!" vykřikl jsem a přiběhl k nim. Vzal jsem Harryho tělo do náruče a hladil jej po tváři. Doufal jsem, že se probere, ale bylo pozdě. Po tvářích mi stékaly slzy a já se je nesnažil zastavit. Brečel jsem a tiskl Harryho tělo ke svému. Srdce mě bolelo tak jako nikdy předtím, ale jediné, nad čím jsem teď přemýšlel bylo, jak to říct naší dcerce.

Roky plynuly a já stále nemohl zapomenout. S Niallem jsme se po čase dali dohromady. Darcy potřebovala někoho, komu by se mohla svěřit se svými problémy a před tím, to byl vždy Harry, který byl považován za ženu v naší domácnosti. Nyní tu byl Niall. Měl jsem jej rád, ale sám věděl, že ho nikdy nebudu moci milovat tak, jako jsem miloval Harryho. Nikdo u mě nebude mít takové místo v mém srdci, protože ON je stále se mnou. A i když jej nemůžu vidět, cítím, že je tady. Že dává pozor na naše dítě a že opravdu ví, jak to tenkrát bylo. Oba jsme udělali velkou chybu, která se nedá napravit. Ale musím se pohnout dál. A proto mám Nialla. Někoho, kdo mě sevře v náruči a můžu se mu vyplakat na rameni. A i když se to nezdá, s Niallem jsem opravdu rád. Bez něj bych to drama nezvládl.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Shanie Shanie | Web | 9. ledna 2014 v 17:27 | Reagovat

Omg, čekala jsem úplnou slaďárnu a ty z toho uděláš takové drama?! Argh, já tě zabiju! :D Ne, to bych ti nikdy neudělala :3 Hej nechci bejt hnusná, ale nebýt jedné pusy, tak Harry mohl žít... Tím chci říct, že to Liam celé posral, moc mu tu roli v této povídce nezávidím :D Ale přijde mi sladký, že Louis zůstal s Niallem, hodili by se k sobě a vím, že Louis bude navždy Harryho milovat, a že by mu Harry to, že je Loui s Niallerem odpustil a pochopil by to... Boží :)

2 Sungji Sungji | 9. ledna 2014 v 17:35 | Reagovat

[1]: No ona to bylo jako že nehoda. Harrymu to uklouzlo, když byl z toho tak rozrušený a utopil se :D

3 ♥sweety♥ ♥sweety♥ | 10. ledna 2014 v 15:13 | Reagovat

WOW! Tá poviedka sa ti fakt podarila a veeeľmi sa mi páči ♥ moc ti za ňu ďakujem <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama